Zéró Karbon Központ - 4. biogáz ipari fórum

Magyarország fenntartható mobilitásra való törekvését részletesen megvitatták a Zero Karbon Központ által az Energiaügyi Minisztériummal együttműködve szervezett, folyamatban lévő sorozat 4. workshopján. Az iparág vezetői, köztük a MOL-csoport és az MVM Mobility, összegyűltek, hogy megvitassák a biogáz létfontosságú szerepét a nemzet közlekedési jövőjének alakításában.

Zéró Karbon Központ - 4. biogáz ipari fórum

Horváth Ádám a MOL-csoporttól felvázolta a biogázban rejlő lehetőségeket, mint költséghatékony és megvalósítható megoldást az ambiciózus uniós célkitűzések teljesítésére a nulla kibocsátású buszok és teherszállítás terén. A workshopon az MVM Mobility is betekintést nyújtott, kiemelve a sűrített földgázra (CNG) helyezett hangsúlyt.

Az ezt követő kerekasztal-beszélgetés gyakorlati szempontból mutatta be a fenntartható mobilitásra való áttérés kihívásait és sikereit, olyan témákat érintve, mint a biogáz minősége, a CNG-alapú flották tapasztalatai, összehasonlításuk a már meglévő, főként dízelüzemű flottákkal, valamint az elektromos és hidrogénüzemű járművekkel kapcsolatos tervek. A résztvevők egyetértettek abban, hogy a fenntartható és hatékony közlekedési ágazat biztosítása és az egyetlen megoldásra való hagyatkozás kockázatának csökkentése érdekében diverzifikálni kell a zöldebb üzemanyag-változatokat (elektromos, CNG, hidrogén).

A következő munkaértekezlet február 9-én lesz. Az iparági vezetők és a kormányzati szervek közötti együttműködés a zöldebb és környezetbarátabb közlekedés felé tereli a nemzetet.

Posted on

Read more news

A BIOEAST Éves Bioeconomy Konferencia 2025. április 9–10. között került megrendezésre Bukarestben, ahol a Közép- és Kelet-európai régió bioeconomy-jának jövőjét formáló szakemberek gyűltek össze. A konferenciát a BOOST4BIOEAST projekt szervezte, amely a BIOEAST Stratégiai Kutatási és Innovációs Agenda (SRIA) frissítését célozta, hogy az jobban megfeleljen a térség aktuális kihívásainak.

Tovább

2025 április 29-én került sor a BEAMING projekt online közösségépítő műhelyére, amely a tudásalapú együttműködések erősítését, valamint a tudásközösségek (Communities of Practice – CoP) létrehozását támogatta. Az esemény célja az volt, hogy gyakorlati eszközöket, módszereket és jó példákat mutasson be a résztvevőknek, amelyek segíthetik saját közösségeik elindítását vagy megerősítését.

Tovább
A This is Bioeconomy! Nemzetközi Design Díj eredményhirdetése és kiállítása március 26-án zajlott a MOME-n, és izgalmas betekintést nyújtott a fenntartható design és a bioeconomy jövőjébe. Az esemény, amely az Engage4BIO projekt keretében valósult meg, különleges alkalomként szolgált a fenntartható innovációk és a design szerepének bemutatására a bioeconomyban.
Tovább