BIOEAST Konferencia

Március 6-7-én került megrendezésre az éves BIOEAST Konferencia a Természettudományi Kutatóközpontban (TTK) Budapesten, Magyarországon, azonos időben a BOOST4BIOEAST projekt kezdő találkozójával.

BIOEAST Konferencia

A konferencia összehozta a BIOEAST makrorégió érdekeltjeit minden bioeconomyhoz kapcsolódó területről, kutatástól, közszférától, elsődleges szektortól és ipartól, hogy tájékoztassa őket a BIOEAST Kezdeményezés legfrissebb fejleményeiről az Európai Unióban folyó és az elkövetkező EU-elnökségi prioritások keretében, gyakorlati ismereteket nyújtson a együttműködés beindításához és elősegítéséhez, működtessen tudomány-politika kapcsolatot, és lehetőségeket mutasson be a közös programozási kezdeményezésekben.

Az Európai Bizottság Főigazgatósága és a Circular Bio-based Europe Joint Undertaking (CBE JU) izgalmas előadásokat tartott a Horizon Europe/Cluster 6 legújabb programfejlesztéséről és a CBE JU-ról. Emellett megvitatták az EU-elnökség prioritásait: gyakorlati ismeretek nyújtása a együttműködés beindításához és elősegítéséhez, tudomány-politika interfész működtetése, és lehetőségek bemutatása közös programozási kezdeményezésekben. A CEE2ACT projekt koordinátora (Geonardo Kft.) áttekintést adott a projekt munkájáról és eddig elvégzett munkáról, beleértve az előzetes eredményeket és a Nemzeti Bioeconomy Hubok kialakítását a projekt tevékenységeinek részeként.

Az eseményt látogatás zárta a Pannonia Bio és a Hungrana biofinomítókhoz.

Posted on

Read more news

A BIOEAST Éves Bioeconomy Konferencia 2025. április 9–10. között került megrendezésre Bukarestben, ahol a Közép- és Kelet-európai régió bioeconomy-jának jövőjét formáló szakemberek gyűltek össze. A konferenciát a BOOST4BIOEAST projekt szervezte, amely a BIOEAST Stratégiai Kutatási és Innovációs Agenda (SRIA) frissítését célozta, hogy az jobban megfeleljen a térség aktuális kihívásainak.

Tovább

2025 április 29-én került sor a BEAMING projekt online közösségépítő műhelyére, amely a tudásalapú együttműködések erősítését, valamint a tudásközösségek (Communities of Practice – CoP) létrehozását támogatta. Az esemény célja az volt, hogy gyakorlati eszközöket, módszereket és jó példákat mutasson be a résztvevőknek, amelyek segíthetik saját közösségeik elindítását vagy megerősítését.

Tovább
A This is Bioeconomy! Nemzetközi Design Díj eredményhirdetése és kiállítása március 26-án zajlott a MOME-n, és izgalmas betekintést nyújtott a fenntartható design és a bioeconomy jövőjébe. Az esemény, amely az Engage4BIO projekt keretében valósult meg, különleges alkalomként szolgált a fenntartható innovációk és a design szerepének bemutatására a bioeconomyban.
Tovább