A Biomassza Napja

Budapesten, a Magyar Természettudományi Múzeumban zajlott (2024.03.16) a Biomassza Napja Konferencia, amelyen több mint 200 résztvevő vett részt. Az esemény célja az volt, hogy minden korosztály számára lehetőséget nyújtson a fenntartható jövő iránti elkötelezettség kialakítására és az élhetőbb környezet megteremtésére.

A Biomassza Napja

Az eseményt a Magyar Állam társfinanszírozásával szervezték meg, és a BIOECO-UP projekt keretében valósult meg. A konferencia programja széles skálájú témákat ölelt fel az agráriumtól kezdve a környezettudatosságig.

A résztvevőknek lehetőségük volt részt venni többek között olyan előadásokon, mint a biomassza alapú gazdaság koncepciója (Soós Rita, Agrárminisztérium), természetes műanyagok (Dr. Imre Balázs, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem), az itthoni jógyakorlatok (Kránitz Lívia, Agrárközgazdasági Intézet Nonprofit Kft.) vagy akár a környezettudatosság a konyhában előadáson (Kálai Katalin, Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft). Az előadások mellett interaktív kézműves foglalkozásokat és tárlatvezetéseket is szerveztek a kisebbek és nagyobbak számára.

Az esemény szervezői különösen büszkék arra, hogy a résztvevők korosztályát tekintve igen széles skálát sikerült megcélozniuk, a 2 hónapos csecsemőktől egészen a dédnagymamákig. Ez lehetővé tette, hogy generációk közötti párbeszéd alakuljon ki a fenntartható jövőről és annak megteremtéséről.

Posted on

Read more news

A BIOEAST Éves Bioeconomy Konferencia 2025. április 9–10. között került megrendezésre Bukarestben, ahol a Közép- és Kelet-európai régió bioeconomy-jának jövőjét formáló szakemberek gyűltek össze. A konferenciát a BOOST4BIOEAST projekt szervezte, amely a BIOEAST Stratégiai Kutatási és Innovációs Agenda (SRIA) frissítését célozta, hogy az jobban megfeleljen a térség aktuális kihívásainak.

Tovább

2025 április 29-én került sor a BEAMING projekt online közösségépítő műhelyére, amely a tudásalapú együttműködések erősítését, valamint a tudásközösségek (Communities of Practice – CoP) létrehozását támogatta. Az esemény célja az volt, hogy gyakorlati eszközöket, módszereket és jó példákat mutasson be a résztvevőknek, amelyek segíthetik saját közösségeik elindítását vagy megerősítését.

Tovább
A This is Bioeconomy! Nemzetközi Design Díj eredményhirdetése és kiállítása március 26-án zajlott a MOME-n, és izgalmas betekintést nyújtott a fenntartható design és a bioeconomy jövőjébe. Az esemény, amely az Engage4BIO projekt keretében valósult meg, különleges alkalomként szolgált a fenntartható innovációk és a design szerepének bemutatására a bioeconomyban.
Tovább