Geonardo részt vett a KKK bioeconomy lábnyomról szóló műhelybeszélgetésén

Geonardo, a CEE2ACT koordinátora részt vett a bioeconomy lábnyomról szóló online workshopon 2023. december 14-én. Ezt a Közös Kutatóközpont (JRC) Fenntartható Erőforrások Igazgatósága szervezte.

Geonardo részt vett a KKK bioeconomy lábnyomról szóló műhelybeszélgetésén

A rendezvény célja az volt, hogy tájékoztassa a bioeconomy érdekelt feleit a bioeconomy lábnyomával kapcsolatos legújabb kutatási eredményekről az EU bioeconomy -felügyeleti rendszerén belül. A Nemzetközi Fenntartható Elemzési és Stratégiai Intézet képviselője bemutatta a "Evaluation and proposal for an indicator of Bioeconomy Footprint- critical literature review" című dokumentum felülvizsgálatát.

A CEE2ACT koordinátora röviden bemutatta a CEE2ACT-et és azt a tényt, hogy fontos kapcsolatot teremteni a KKK bioeconomy mutatókkal és a bioeconomy lábnyommal foglalkozó munkatársaival a szinergiák megtalálása érdekében.

E jelentés elkészítésének célja az volt, hogy áthidalja az EU bioeconomy -felügyeleti rendszerében meglévő adathiányokat, különösen a bioalapú termékek uniós fogyasztásával kapcsolatos hatások tekintetében, a teljes bioeconomy összefüggésében.

A JRC kidolgozott egy módszertant az EU bioeconomy lábnyomának kiszámítására, és javaslatot tett a lehetséges indikátorformulák listájára (Sinkko et al. 2023).

A dolgozat célja, hogy tájékoztasson e javaslatok kritikai felülvizsgálatának eredményéről a vonatkozó szakirodalom és a felülvizsgálók ismeretei alapján. A felülvizsgálat figyelembe veszi a tudományos vizsgálatot és a megfelelőséget, a releváns szakirodalom lefedettségét és a módszertani vita teljességét.

Ez a dokumentum jelenleg felülvizsgálat alatt áll, de hamarosan elérhető lesz. Ha szeretné megnézni a JRC által e témában végzett közelmúltbeli munkát, látogasson el erre a weboldalra.

Posted on

Read more news

A Pilze-Nagy Kft. és a Nagy-Gombakert Kft. üzemavató ünnepséget szervezett 2025. május 16.-án, hogy bemutassa a Vidékfejlesztési Program támogatásából megvalósult fejlesztéseket. 
Tovább
Érdekel, hogyan fejlődik a bioeconomy Magyarországon? Kíváncsi vagy a hazai bioalapú ágazatokra, innovációs lehetőségekre és kulcsszereplőkre? Akkor érdemes belelapozni a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. legújabb tájékoztató anyagába, amely az Engage4BIO Horizon Europe projekt keretében készült!
Tovább

A Bioreaction.tech egy dinamikusan fejlődő, fiatal biotechnológiai startup, amely a biotechnológiai ipar kulcsszereplőjévé kíván válni. Céljuk, hogy a nagy értékű mikroalga alapú termékek (például fehérjék, asztaxantin vagy lipidek) és a tenyésztett hús iparágának első vezető technológiai beszállítójává váljanak. Ezt innovatív, polimer alapú bioreaktor rendszerek fejlesztésén keresztül kívánják elérni, amelyek legalább 15-20 évig működőképesek, és élettartamuk végén teljes mértékben újrahasznosíthatóak. A Bioreaction.tech nem csupán fenntarthatósági elvárásoknak felel meg, hanem fejlesztéseikkel új sztenderdeket teremthet a biotechnológia iparágában.

Tovább